Kolejka Retro w Rewalu

Ciuchcia Retro

Mamy dobre wieści dla miłośników nietypowego transportu. Przez Rewal kursują aż dwa wyjątkowe pojazdy. Kolejka retro to doskonała atrakcja dla najmłodszych turystów oraz dla grup zorganizowanych. Odjeżdża ze stacji kilka razy dziennie, więc jest sprawdzonym sposobem na dostanie się do pobliskiego Niechorza. Pasjonatów starych pociągów ucieszy przejeżdżająca przez Rewal ciuchcia retro, będąca częścią lokalnej linii kolejki wąskotorowej.

Kolejka, ale nie na szynach

W okresie wakacyjnym osoby poszukujące komunikacji między Rewalem a Niechorzem mogą zdecydować się na przejazd kolorową kolejką retro. Jest to unikatowa atrakcja. Ten nietypowy środek transportu składa się z odmalowanego i stylizowanego na lokomotywę ciągnika połączonego z dwoma wagonikami. Zapewnia to swobodę podróży – ciuchcia, zamiast po szynach, sunie leniwie ulicami miasta. Stacja kolejki retro znajduje się w korzystnym miejscu: obok dworca PKS. Trasa prowadzi aż pod latarnię w Niechorzu. Dodatkowo przewoźnik oferuje możliwość odebrania pasażera z dowolnego miejsca, wystarczy wcześniejszy kontakt. Przejażdżka kolejką dostarczy wiele radości przede wszystkim dzieciom. Stylizowane, drewniane wnętrze wagoników sprawi, że najmłodsi będą mieli okazję poczuć się jak bohaterowie klasycznych filmów przygodowych wybierający się w emocjonującą podróż. Aktualne ceny i godziny odjazdów ciuchci można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Pociągiem przez nadmorskie miejscowości

Pasjonatów historii kolei ucieszy fakt, że w Rewalu ma stację pociąg retro. Miasto jest częścią trasy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W sezonie pociąg kursuje codziennie, o planowanych przejazdach poza sezonem właściciel informuje na stronie internetowej. Istnieje możliwość wynajęcia pociągu w celu zorganizowania wycieczki, a nawet imprezy okolicznościowej. Trasa, przez którą przejeżdża ciuchcia, obejmuje stacje w kilku nadmorskich miejscowościach. Na pasażerów czeka wiele okolicznych atrakcji, w tym Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu i motylarnia w Niechorzu.

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu przy rezerwacji na naszej stronie

Rabat dotyczy oferty ze śniadaniem oraz ze śniadaniem i obiadokolacją

* dotyczy tylko osób zapisujących się po raz pierwszy

PFR